Jak przeczyścić organizm?

Produkty, które spożywamy każdego dnia, mają ogromny wpływ na stan zdrowia naszego organizmu. Składamy się przecież głównie z tego, co zjadamy, dlatego warto dbać o prawidłową dietę. Wiele osób ma jednak z tym problem, ponieważ tryb życia, jaki prowadzą nie sprzyja niestety zdrowemu żywieniu. Może to prowadzić do problemów takich jak zaparcia, biegunki, wzdęcia i gazy, a nawet do zalegania toksyn w organizmie. Dlatego co jakiś czas warto przeczyścić swój organizm. Zaleca się to w szczególności po zimie.

Co zatruwa nasz organizm?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele toksyn zjadamy każdego dnia. Które produkty nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia?

 • Przede wszystkim, jest to żywność wysoko przetworzona oraz fast foody. Najczęściej znajduje się w nich sporo chemii i konserwantów.
 • Również w produktach, które kupujemy w sklepach można znaleźć wiele sztucznych składników, barwników i konserwantów, które pozostawiają ślad w naszym organizmie.
 • Spożywanie zbyt dużej ilości białka zwierzęcego negatywnie wpływa na nasz organizm i bardzo go zakwasza.
 • Słodycze, potrawy tłuste i smażone powodują dysfunkcje układu pokarmowego.
 • Picie zbyt małej ilości płynów, lub wypijanie kolorowych, słodzonych soków i napojów sprzyja osadzaniu się toksyn w naszym organizmie.

Dlatego też, zaleca się kupowanie produktów zdrowych i nieprzetworzonych. Najlepiej, żeby nie zawierały one konserwantów i były świeże. W szczególności dieta dziecka powinna być bogata w witaminy i składniki odżywcze. Warto młodemu człowiekowi wpajać zasady zdrowego żywienia od jak najmłodszych lat. Więcej o detoksykacji przeczytasz na nazdrowiesposob.com

Jak toksyny atakują nasz organizm?

Wiele osób może być zaskoczonych, ale dla naszego układu odpornościowego najważniejszym organem są jelita. To one odpowiadają za nasze zdrowie. Jeżeli więc jadamy produkty bogate w toksyny i sztuczne dodatki, a na dodatek cierpimy na zaparcia lub nawet kamienie kałowe, toksyny bardzo łatwo dostają się do naszego organizmu. Nie są one usuwane w procesie wydalania, a zalegają na ściankach jelita. Jeżeli dojdzie do mikrouszkodzenia, resztki pokarmowe, a razem z nimi toksyny, przedostają się do organizmu. Najczęściej w taki właśnie sposób organizm jest atakowany przez choroby autoimmunologiczne, jak zespół Haschimoto lub reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak przeczyścić organizm domowymi sposobami?

Istnieje wiele domowych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn. Zaleca się przede wszystkim:

 • Picie sporej ilości wody. Nawadnia ona organizm, ale również sprzyja procesom wydalniczym, dzięki czemu szybciej usuwamy z organizmu toksyny, za pomocą kału, moczu i potu.
 • Spożywanie naturalnego błonnika pokarmowego. Ma on doskonałe działanie, ponieważ sam nie jest przez nasz układ pokarmowy trawiony. Kiedy pojawia się w jelitach, pęcznieje na skutek absorpcji wody i usuwa wszystkie resztki pokarmowe, jakie napotka na swojej drodze. Warto codziennie spożywać błonnik Fibra Vitale, który ma całkowicie naturalny skład.
 • Należy też zwiększyć podaż produktów wysokoresztkowych, jak warzywa, owoce i kasze, a także pieczywo pełnoziarniste i płatki owsiane.
 • W diecie powinno się ograniczać produkty zwierzęce, jak również tłuszcze i słodycze.
 • Bardzo ważna jest aktywność fizyczna, która sprzyja procesom oczyszczania.

Zastanawiając się, jak przeczyścić organizm, warto również sięgnąć po zioła, które mają takie właściwości. Zaleca się koper włoski, ostropest plamisty, ale również kwiat lawendy i miętę pieprzową. Spożycie ziół i ich dawkowanie należy jednak ustalać zawsze z osobą, która zna się na tym, ponieważ nawet one w nadmiarze mogą zaszkodzić.
Niekiedy, zwykła lewatywa bywa pomocna w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Można ją przeprowadzić w warunkach domowych, a zestaw zakupić w każdej aptece. Wiele osób korzysta też z profesjonalnego zabiegu hydrokolonoterapii. Pozwala on na skuteczne oczyszczenie jelita grubego oraz okrężnicy z zalegających w nich złogów kałowych.
Takie oczyszczanie organizmu z toksyn warto przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku. Najlepiej zacząć wiosną, kiedy pozwala na to bogactwo warzyw i owoców. Zimą oczyszczanie organizmu może osłabić nieco organizm i wpłynąć na powstanie infekcji.

5 (100%) 1 ocen

7 komentarzy do “Jak przeczyścić organizm?

 1. Ja raz na jakiś czas robię sobie specjalna dietę na oczyszczanie organizmu. Staram się spożywać wtedy w dużej ilości błonnik naturalny.

  1. Pamiętaj, żeby z błonnikiem naturalnym nie przesadzić, bo za dużo błonnika w diecie to też nie dobrze 🙂

 2. No, tylko z tym błonnikiem nie należy też przesadzać, bo czytałam, że nadmiar błonnika w diecie też nie jest ok. 🙂
  Ale sama raz na jakiś czas piję herbatki ziołowe.

 3. kiedyś miałam spore problemy ze zdrowiem i chodziłam do lekarzy, ale żaden z nich nie zaproponował mi zmiany diety. Sama do tego doszłam i okazało się, że właśnie tu leżał problem! Wiele osób uniknęłoby dolegliwości gdyby zaczęli się lepiej odżywiać

 4. Czytałam o różnych metodach oczyszczania, ale wydają mi się one strasznie drastyczne. Nie można po prostu zdrowo się odżywiać i pić jakieś zioła?

  1. można 🙂 ja piję FibraVitale, bo to idealna mieszanka ziół z babki płesznik, babki jajowatej i siemienia lnianego. Trzeba tylko pić regularnie, bo efektów oczywiście nie ma odrazu. W połączeniu z dietą i ruchem można poczuć się o wiele lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *