O sebum słów kilka. Świecenie się twarzy

dziewczyna z tłustą cerą

Każda skóra wymaga indywidualnego traktowania. Wynika to ze specyficznych cech cery każdego człowieka. Mimo wszystko typy skóry można podzielić na kilka rodzajów ze względu na jej tłustość. Natłuszczenie skóry pełni bardzo ważną rolę ochronną. Mimo to, większości z nas kojarzy się z jednym: tłustość skóry = nadmiar sebum. Czy sebum rzeczywiście jest problemem? Jak radzić sobie z jego nadmiarem? I czym tak w ogóle jest ta substancja? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście poniżej.

Sebum – co, jak i dlaczego

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest sebum.

Wyobraź sobie, że Twoja twarz jest całkowicie wysuszona, poorana głębokimi zmarszczkami, które pojawiają się po każdym geście mimicznym. Każdy uśmiech, mrugnięcie okiem, ziewnięcie, zmarszczenie brwi pozostawia na twarzy trwałe zniekształcenie skóry. Dodaj do tego jeszcze uczucie naciągania przy każdym poruszeniu skórą twarzy i nieprzyjemną w dotyku fakturę suchego papieru. A na końcu dorzuć ciągłe odmrożenia, przesuszenia, przetarcia i przebarwienia wywołane uszkodzeniami. Tak mniej więcej wyglądałaby Twoja twarz, gdyby nie sebum. Ta tłusta substancja wydzielana przez gruczoły łojowe skóry, tworzy hydrolipidową warstwę chroniącą skórę przed utratą nadmiernej ilości wody. Poza tym zabezpiecza skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska, w tym przetarciami, promieniowaniem ultrafioletowym, suchym powietrzem i odmrożeniami. Krótko mówiąc, sebum na twarzy to taki wielofunkcyjny płaszcz ochronny. Wydzielanie sebum jest więc jak najbardziej naturalnym i korzystnym zjawiskiem.

Gdy sebum jest za dużo

Niestety wiele osób boryka się z problemem zbyt dużej ilości sebum, objawiającej się świeceniem twarzy. Nadmierne wydzielanie sebum może być spowodowane wieloma kwestiami. Wśród nich wymienić można niewłaściwą higienę i pielęgnację twarzy, złą dietę, problemy hormonalne czy coś tak od nas niezależnego, jak geny. Najczęstszym objawem takiego stanu jest świecąca twarz. Efekt taki związany się ze zbyt dużą ilością tłustej warstwy na skórze. Świecenie się twarzy jest częstym problemem, a walka z nim zwykle nie należy do najprostszych. Poza stosowaniem czasem niezbędnych leków (zwłaszcza w przypadku problemów hormonalnych), najlepszy sposób na nadmierny łój na twarzy to odpowiednie kosmetyki. Przykładem są naturalne kosmetyki Sevolium, przeznaczone dla osób cierpiących na nadmiar sebum na twarzy. Godnym polecenia jest krem regulujący wydzielanie sebum dedykowany dla tych, których dręczy wiecznie świecąca się twarz. Dzięki naturalnej formule, kosmetyki Sevolium nie powodują reakcji alergicznych czy podrażnienia skóry. Jednocześnie świetnie działają zarówno jako samodzielny preparat do walki z sebum, jak i preparat wspomagający leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *